BOŻE NARODZENIE ROKU PAŃSKIEGO 2022.

W tym szczególnym czasie, trudnym w kolejne doświadczenia mijającego roku, mamy po raz kolejny okazję zasiąść wspólnie z kochanymi i bliskimi nam osobami do wigilijnego stołu, by wspólnie podzielić się opłatkiem, symbolem wzajemnej życzliwości i miłości, która bierze swój początek i pełną moc w Nowonarodzonym Panu.

Jesteśmy wdzięczni Opatrzności, że mamy tę łaskę w odróżnieniu od wielu naszych Sióstr i Braci, którzy pogrążeni w wojnie, chłodzie i głodzie, a często również osamotnieniu, po starcie swoich najbliższych nie mają niestety tej okazji.

Dzieląc się opłatkiem, udajemy się do kościoła, by przy tym najcenniejszym Stole Eucharystii, w czasie Mszy św., przeżyć prawdziwe Boże Narodzenie, gdzie On Sam – Bóg – Człowiek, Syn Boży, podzieli się z nami Samym Sobą, by w komunii św. obdarować nas prawdziwą Swoją obecnością i pokojem.

Cały okres tego pięknego czasu – Bożego Narodzenia, będzie nam o tej cudownej nocy przypominał i zapraszał do prawdziwego otwarcia naszych serc dla przychodzącego Pana.

Dzielenie się opłatkiem, to piękny zwyczaj, który niesie w sobie wykrzesanie z Nas pokładu dobra, które rodzi prawdziwa miłość przeradzająca się często w umiejętność przebaczania.

Dlatego w tym szczególnym roku będę Was zapraszał do tego wymownego i szczerego gestu przez cały okres Bożego Narodzenia, by wspólnie podzielić się opłatkiem i jednocześnie sobą.

Jak to będzie wyglądało poinformuję w Nowy Rok.

”Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”.

Znamy wszyscy doskonale słowa tej kolędy, i chociaż chętnie ją śpiewamy, czy zdajemy sobie jednak do końca sprawę, że są one wykładnią, głębią i jedynym sensem tych świąt.

Trzeba na nowo w tym pogubionym świecie, naszym społeczeństwie, naszych rodzinach, a często nas samych – zrozumieć i na nowo odkryć prawdę, że tylko On, „Słowo, które stało się ciałem” i należna Jemu Chwała, tzn. odpowiedzialne poszanowanie Bożych Przykazań, które dzisiaj wśród wielu z nas są pomijane, a nawet lekceważone, jest jedynym źródłem wypełnienia pragnień każdego ludzkiego serca, obojętnie kim jest, by zapanował w nim prawdziwy pokój i szczęście, oraz poczucie prawdziwego sensu swojego życia.

Zgodnie z tym co sam powiedział „ Pokój mój daję Wam nie tak jak świat”

Pragnę zatem Wam Wszystkim bez wyjątku życzyć, byście odkryli Chwałę tej nocy i Kochającego Was ciągle Boga i przesłanie Jego Nowonarodzonego Syna, który przychodzi, abyście mieli życie i mieli je w obfitości, bo daje Nam Go po to, byśmy nie zginęli ale żyli. Jeżeli będziecie mieli odwagę otworzyć Wasze serca, na Jego przyjście w Waszym życiu, to wtedy dotknie każdego z Was Jego Narodzenie, i tylko wtedy mogę z całego serca życzyć:

• Samotnym, by otoczyły ich kochające serca innych ludzi spieszących im z pomocą.
  • Chorym i cierpiącym, by zrodziła się w ich sercu na nowo nadzieja uzdrowienia duchowego i powrotu do zdrowia, by w tym trudnym doświadczeniu odczuli bliskość Nowonarodzonego Pana.
  • Tym, którzy zapomnieli o swoim kościele parafialnym, i mają liczne usprawiedliwienia, by zrozumieli, i mieli odwagę przyjąć prawdę, że właśnie tu czeka cierpliwie w swoim miłosierdziu na nich Wszystkich – kochający Ich Bóg.
  • Tym, którzy pogubili się w życiu, obrazili się na Pana Boga i Jego Kościół, by chcieli zrozumieć, że od trudu przebaczenia rozpoczyna się prawdziwe nawrócenie i pojednanie.
  • Żyjącym we wzajemnych urazach, a nawet nienawiści, siły i odwagi do prawdziwego pojednania.
  • Wszystkim bez wyjątku, prawdziwego bogactwa Narodzenia Pana, przez przyjęcie Jego Chwały na Wysokości, co przyniesie prawdziwy pokój w Waszych sercach, Rodzinach, naszej Ojczyźnie i na świecie. Niech ta chwała z wysokości, obdarzy Was Jego błogosławieństwem, zdrowiem, pomyślnością i wszystkim co może Was najpiękniejszego w życiu spotkać.
  • Wszystkim, których się szanuje i kocha, bo tylko wtedy takie życzenia można złożyć szczerze:

– SZCZĘŚĆ BOŻE !!!!

Zapraszam do wspólnego kolędowania całe rodziny z dziećmi do naszej świątyni, która przez święta będzie otwarta do godz. 21.00. W pierwsze święto na wspólne śpiewanie kolęd o godz. 16.00.