I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, pod hasłem: „POSŁANI W POKOJU CHRYSTUSA” a wraz z nim czas ADWENTU – CZAS RADESNEGO OCZEKIWANIA NA PRZYJŚCIE ZBAWICIELA – JHS, nie tylko przez fakt wcielenia w Bożym Narodzeniu, ale przede wszystkim, to co jest dzisiaj nam najbardziej potrzebne już i teraz w naszych sercach i w  Rodzinach.
Pragniemy w tym czasie sumiennie przygotować się WSZYSCY, jako cała wspólnota parafialna,  poczynając od dorosłych a na dzieciach kończąc, przez wspólne czuwanie i modlitwę oraz uczestniczenie w czasie

MSZY ŚW. RORATNICH !!!

ZAPRASZAM WIĘC WSZYSTKICH:
DZIECI:
• W PONIEDZIAŁKI I ŚRODY O GODZ. 18.00.
• W PIĄTKI O GODZ. 6.00. RANO
• DOROSŁYCH WE WTORKI O GODZ. 6.00. RANO.
Dzieci niech pomyślą o lampionach i serduszkach z dobrymi uczynkami.
Szczególną prośbę kieruję do WAS RODZICE, bo to od Was zależy uczestnictwo Waszych Pociech w tegorocznych roratach.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi w najbliższy piątek: od godz. 16.00. – 18.00.
3. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie formacyjne w najbliższy piątek o godz. 18.00. Proszę ze sobą zabrać indeksy. W ramach przygotowania do tego sakramentu należeć będzie również formacja modlitewna wyrażona w uczestnictwie w tegorocznych roratach.
4.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli MB zapraszam więc w sobotę:
• Godz. 8.30. – różaniec z rozważaniem.
• Godz. 9.00. – Msza św. Fatimska.
5. Jak co roku w zakrystii można nabyć pobłogosławione i poświęcone opłatki. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na utrzymanie kościoła. Wigilijne świece Caritas można nabywać również w zakrystii:
– duże w cenie 20 zł.
– małe w cenie 10 zł.
6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i wszelką pomocą oraz ofiarnością:
• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele.
• Za ofiary na spłacenie długu parafii, po ostatnich pracach remontowych.
7.  Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół niego.
Dziękuję za ofiarowane kwiaty.
Proszę, by o czystość i estetykę naszej świątyni w tym tygodniu zadbali:

MIESZKAŃCY GOLĘCZEWA:

Z ul. WODNEJ: Pp: Stawowczyk, Stróżyk, Bednarek, Macioszek, Makuch
– bez kwiatów.

8. Odbędzie się zbiórka słodkich produktów, które zostaną  przekazane na Ukrainę dla sierot wojennych i ich dzieci. Potrzebne są również latarki, leki środki opatrunkowe, świeczki, ciepłe ubrania, koce, śpiwory, żywność.
Miejsce zbiórki – Remiza OSP – Golęczewo, Dworcowa 61a.
W dniach 3 i 4 grudnia – sobota / niedziela w godz. 16.00 – 18.00.