I NIEDZIELA ADWENTU 28.11.2021 r.

1. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać i sprawdzić na facebooku oraz na stronie internetowej parafii Sobota: sanktuariumsobota.pl
Polecam kontakt do biura parafialnego: tel. 61 814 52 84
email: parafiasobota@wp.pl

Bardzo proszę o pozostawienie kontaktu telefonicznego, co ułatwi nasz wspólny kontakt. Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie.
2. W NASZEJ PARAFII KAŻDY KATOLIK,
który ze względu na chorobę czy odbywaną kwarantannę
nie może być obecny na niedzielnej Mszy Św.
MA SZANSĘ BEZPIECZNIE WYWIĄZAĆ SIĘ Z PODSTAWOWEGO OBOWIĄZKU
I UCZESTNICZYĆ W NIEDZIELNEJ EUCHARYSTII !!!
Msza Św. o godz. 11.00 w każdą niedzielę:
– jest dostępna dla wiernych na parkingu przy naszym kościele
– jest transmitowana przez Internet
WYSTARCZY:
1. Wejść na stronę internetową naszej parafii: https://sanktuariumsobota.pl/
2. Wybrać z MENU zakładkę – TRANSMISJA.

BĘDZIEMY DALEJ ULEPSZAĆ TRANSMISJĘ NA ŻYWO Z NASZEJ ŚWIĄTYNI 🙂

ROZPOCZYNAMY ADWENT
To czas szczególnego skupienia i modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana.
Ten SZCZEGÓLNY czas poprzez trudne doświadczenie, które przeżywamy, pragniemy wypełnić darem naszej obecności MODLITEWNEJ wraz z prawdziwą MIŁOŚCIĄ w czasie MSZY ŚWIĘTYCH RORATNICH,
na które zapraszam DZIECI i WSZYSTKICH DOROSŁYCH:
PONIEDZIAŁEK – GODZ. – 18.00.
ŚRODA – GODZ. – 18.00.
PIĄTEK – RANO – GODZ. – 06.00.

Niech pandemia nie będzie wymówką i tanim usprawiedliwieniem naszych postaw. Czas się PRZEBUDZIĆ i podjąć odpowiedzialną decyzję.
Pan jest blisko dla wszystkich, którzy mu naprawdę zaufali.

4. Na wspólną modlitwę w czasie Mszy św. RORATNICH, zapraszam wszystkie dzieci wraz z Rodzicami. Na roraty bardzo Was proszę o przygotowanie kartki z imieniem i nazwiskiem oraz dobrym uczynkiem, które będziemy umieszczali na specjalnej tablicy jako dar naszych serc. Serca te też będą darem ofiarowanym przez Was i umieszczone w ŻŁÓBKU PANA JEZUSA.
Warto tez pomyśleć o pięknym znaku wyznania wiary jakim jest LAMPION. Wobec zaistniałej sytuacji pandemicznej, WSZYSTKIE DZIECI, które są chore lub na kwarantannie, i tylko z tego tytułu są usprawiedliwione, mogą łączyć się z nami we wspólnej modlitwie na bezpośredniej transmisji medialnej z naszej świątyni, a dobre uczynki wraz z intencjami swojej modlitwy mogą przesyłać na adres internetowy naszej parafii.
5. Jak co roku w zakrystii można nabywać pobłogosławione opłatki.
Do nabycia też są WIGILIJNE ŚWIECE CARITAS!!!
DUŻE – 18 zł
MAŁE – 8.50 zł
Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są również na pokrycie długów ostatniego remontu.
  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ w piątek roraty są rano, okazja do spowiedzi będzie w pierwszy czwartek od godz. 16.00. – 17.30.
Wystawienie NS i adoracja od godz. 16.00. – 18.00.
O godz. 18.00 Msza św. o Bożym Miłosierdziu wraz z koronką.
6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i pomocą:

• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele – ROZLICZENIE ZA REMONTY DOSTĘPNE JEST NA STRONIE INTERNETOWEJ !!!
  • Za ofiary składane na spłacenie DŁUGU – kolejnego i ostatniego etapu prac remontowych !!!
  • Za prace związane z elektryką przy i w kościele.
  • Za posprzątanie terenu przykościelnego.
  • Za posprzątanie kościoła i dekorację adwentową.
  • Za wszelką inną Waszą pomoc, która przyczynia się do godnego funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej.
7. W minionym czasie Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Janinę Nowicką ze Złotkowa. Pogrzeb odbył się na cmentarzu parafialnym  w Tęplewie. Polecam Ją Miłosiernemu Panu.