I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

1. Dnia 29.11. 2020 r. rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, a wraz z nim czas – ADWENTU – czas radosnego oczekiwania w świetle naszej wiary na przyjście Zbawiciela JHS przez fakt wcielenia. W tym roku nikt z Nas się nie spodziewał, że ten szczególny czas doświadczony będzie śmiercią i cierpieniem wielu naszych Sióstr i Barci, oraz naszym lękiem i niepokojem, a także stawianym sobie coraz częściej pytaniem – co będzie dalej? Wobec tego trudnego doświadczenia, chciało by się powiedzieć za św. Piotrem:
    “Panie do kogóż pójdziemy, przecież tylko Ty masz Słowa Życia Wiecznego.”
    Świadomi tego trudnego doświadczenia, chcemy szczególnie czuwać, by w obliczu ludzkiej kruchości i bezradności, wobec zamętu i niepokoju na nowo odnaleźć Tego, który stał się jednym z Nas, po to by nas pojednać ze Swoim Ojcem przez fakt Wcielenia. POSTARAJMY SIĘ WSZYSCY W TEJ TRUDNEJ NOCY DOŚWIADCZENIA DOSTRZEC BLASK BETLEJEMSKIEJ GWIADY I PRZYJĄĆ Z OTAWRTOŚCIĄ NASZYCH SERC PRZYCHODZĄCEGO PANA.
  2. Nasze oczekiwanie – to przygotowanie przez wspólną modlitwę i czuwanie, będziemy to czynili w czasie celebrowania Mszy św. Roratnich o godz. 18:00 w:
    • PONIEDZIAŁEK
    • ŚRODĘ
    • PIĄTEK
    • /Ponieważ obowiązują Nas zasady sanitarne – roraty będą transmitowane drogą medialną. Zapraszam zatem Wszystkich do szczególnej wspólnej modlitwy i czuwania./
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:
    • okazja do spowiedzi /według określonych zasad sanitarnych/ w piątek od godz. 16.00 – 17.30.
    • wystawienie NS o godz. 16.00 i adoracja do godz. 18.00.
    • o godz. 18.00. Msza św. Roratnia z koronką do Bożego Miłosierdzia.
  4. Jak co roku w zakrystii można nabywać wigilijne świece Caritas:
    • duże w cenie – 15 zł
    • małe w cenie – 7 zł
  5. Można również nabyć poświęcone i pobłogosławione opłatki. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii i przetrwanie finansowe w tych trudnych czasach – z góry Wam Wszystkim za Waszą ofiarność dziękuje.
  6. Msza św. transmitowana jest z naszej świątyni parafialnej do odwołania w każdą niedzielę o godz. 11.00.
  7. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać i sprawdzić na facebooku oraz na stronie internetowej parafii Sobota.
  8. Polecam kontakt biura parafialnego na stronie internetowej parafii wraz z kontaktem telefonicznym, co ułatwia Nasz wzajemny kontakt. Bardzo dziękuję za zrozumienie. Email: parafiasobota@wp.pl.
  9. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi z pomocą:
    • za ofiary przelewane szczególnie w tym czasie na konto parafialne. Za Waszą ofiarność wyrażaną w jakiejkolwiek formie.
    • za wszelką pomoc przy różnych pracach dodatkowych związanych z pracami remontowymi.
    • za ofiary wrzucane do skarbonek w kościele.
    • trwają prace remontowe przy renowacji elewacji – szczególnie dziękuję za ofiary składane na ten cel. Tym bardziej, że dobiegają końca prace renowacyjne naszej świątyni i przychodzi czas rozliczenia.
    • za systematyczne prace przy zieleni wokół kościoła.
    • za odpowiedzialność, zrozumienie i dyscyplinę w przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych.
    • za pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła.

Bardzo Wszystkim serdecznie dziękuję.