Informator dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych

1. Szanowni Rodzice,
wobec zaistniałej sytuacji dotykających Nas Wszystkich, będę dzielił się tutaj z Wami informacjami, które pomogą Nam jak najlepiej przygotować Wasze Kochane Pociechy do tego bardzo ważnego wydarzenia jakim jest pierwsza komunia św.
2. W minioną środę odbyło się spotkanie w kościele.
3. Pragnę przypomnieć najważniejsze zasady:

• Odpowiedzialność za przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. przejmują katecheci na katechezie, która ma przygotować Wasze dzieci do tego sakramentu.
  • Oświadczenie katechety
    Warunkiem przystąpienia do tego sakramentu, jest uczestnictwo Waszego dziecka w katechezie szkolnej. Bardzo proszę o dostarczenie wyraźnego, na piśmie oświadczenie katechety, który obecnie prowadzi Wasze dziecko, że dziecko uczestniczy w katechezie szkolnej i jest przygotowane do przyjęcia tego sakramentu. Jest to bardzo ważne i konieczne!!!
  • Akt chrztu św.
    Przypominam, że dzieci które nie zostały ochrzczone w kościele w parafii Sobota są zobowiązane do dostarczenia aktu chrztu św. z parafii, w której zostały ochrzczone.
  • Różańce i książeczki do I komunii św.
    Zostaną załatwione i zakupione przeze mnie. Poświęcenie i wręczenie będzie miało miejsce w czasie stosownym, o którym Was poinformuję.
  • Świeca
    Jak ustaliliśmy, każde dziecko ma świecę z wydarzenia chrztu św. Problem rozwiązany.
  • Medaliki
    Zwyczaj nakazuje otrzymanie przez dziecko takiego medalika podczas chrztu św. Jeżeli tak się nie stało, poświęcenie takiego medalika ustalimy prywatnie.
  • Alby
    Dzieci do I komunii św. przystępują w najprostszej formie alby, którą Państwo załatwiacie we własnym zakresie. Można skorzystać z alby od dzieci zeszłorocznych, kto ma taką okazję.
  • Pamiątka I komunii św. dla dziecka
    Proponuję, by jak co roku, pamiątką tego wydarzania był dla każdego dziecka egzemplarz Pisma Św. ze specjalną dedykacją o przyjęciu pierwszej komunii w naszym kościele parafialnym.
  • Nagrywanie i robienie zdjęć
    Bez względu na to jaki charakter będzie miała pierwsza komunia Waszych Dzieci, wyrażam zgodę na nagrywanie i robienie zdjęć.
4. Szanowni i Kochani Rodzice,
wobec zaistniałej sytuacji jest bardzo wiele pytań o indywidualną pierwszą komunię św. W związku z tym podaję grafik możliwości przystąpienia do pierwszej komunii św. indywidualnie. Jeżeli rozpatrujemy taką możliwość, to uwzględniamy generalnie dwoje dzieci, chyba że jest rodzeństwo, czy też ustalicie Państwo za zgodą Rodziny, trójkę lub tez czwórkę dzieci.
5. GRAFIK PRZYSTĄPIENIA DO I KOMUNI ŚW. INDYWIDUALNIE

sobota 8 maja godz. 12:00 2 dzieci
czwartek 13 maja godz. 16:00 2 dzieci
piątek 14 maja godz. 16:00 2 dzieci
sobota 15 maja godz. 12:00 2 dzieci
czwartek 20 maja godz. 16:00 2 dzieci
piątek 21 maja godz. 16:00 2 dzieci
sobota 22 maja godz. 12:00 2 dzieci
czwartek 27 maja godz. 16:00 2 dzieci
piątek 28 maja godz. 16:00 2 dzieci
sobota 29 maja godz. 12:00 2 dzieci
sobota 5 czerwca godz. 12:00 2 dzieci
piątek 11 czerwca godz. 16:00 2 dzieci
sobota 12 czerwca godz. 12:00 2 dzieci
czwartek 17 czerwca godz. 16:00 2 dzieci
piątek 18 czerwca godz. 16:00 2 dzieci
sobota 19 czerwca godz. 12:00 2 dzieci
6. Szanowni Rodzice,
osoby, które zdecydują się na indywidualną komunię św. – bardzo proszę o kontakt indywidualny. Wszelkie zapytania można kierować drogą korespondencji elektronicznej. W takim przypadku bardzo proszę o pozostawienie kontaktu telefonicznego, co ułatwi Nam wspólne porozumienie.
7. Za zrozumienie i współpracę serdecznie Wam Wszystkim dziękuję.
8. Pamiętam o Was Wszystkich w mojej modlitwie i życzę Wam Wszystkim najcenniejszego teraz daru zdrowia.