IV NIEDZIELA ADWENTU 19.12.2021 r.

1. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać i sprawdzić na facebooku oraz na stronie internetowej parafii Sobota: sanktuariumsobota.pl
Polecam kontakt do biura parafialnego: tel. 61 814 52 84
email: parafiasobota@wp.pl

Bardzo proszę o pozostawienie kontaktu telefonicznego, co ułatwi nasz wspólny kontakt. Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie.
2. CO NIEDZIELĘ JEST TRANSMISJA MSZY ŚW. NA PARKINGU, O GODZ. 11.00. TAK, ABY WSZYSCY MOGLI BEZPIECZNIE WYWIĄZAĆ SIĘ Z PODSTAWOWEGO OBOWIĄZKU KATOLIKA I UCZESTNICZYĆ W NIEDZIELNEJ EUCHARYSTII !!!!
WYSTARCZY wejść na stronę internetową naszej parafii i wybrać z menu TRANSMISJA.

ZAPRASZAM NA OSTATNIE RORATY
DZIECI I WSZYSTKICH DOROSŁYCH:

PONIEDZIAŁEK – GODZ. – 18.00
ŚRODA – GODZ. – 18.00

Okazja do sakramentu pokuty będzie w tym tygodniu:

PONIEDZIAŁEK 15.00 – 17.30
ŚRODA 15.00 – 17.30
/spowiedź z zachowaniem przepisów sanitarnych w zakrystii/

5. W zakrystii można nabywać pobłogosławione opłatki.
Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są również na pokrycie długów ostatniego remontu.
6. W piątek przypada tegoroczna wigilia. Niech ten czas, który po raz kolejny przypada w tak trudnym doświadczeniu, będzie czasem szczególnym, przeżytym w gronie najbliższych we wspólnej miłości, modlitwie i śpiewaniu kolęd.
PASTERKI: godz. 22.00, 24.00
/z udziałem wiernych na parkingach/
I ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA :
 /z udziałem wiernych na parkingu/
II ŚWIĘTO BOŻEGO NARODZENIA:
godz. 7.30; 9.00.
/z udziałem wiernych na parkingu/
7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i pomocą:

• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele – ROZLICZENIE ZA REMONTY DOSTĘPNE JEST NA STRONIE INTERNETOWEJ !!!
  • Za ofiary składane na spłacenie DŁUGU – kolejnego i ostatniego etapu prac remontowych !!!
  • Za posprzątanie kościoła.
  • Za wszelką inną Waszą pomoc, która przyczynia się do godnego funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej
  • Rozpoczęła się zima, a z tym związany sezon grzewczy. W tym roku bolesny finansowo ze względu na dotykającą nas wszystkich sytuację ekonomiczną. Bardzo dziękuję za ofiary wrzucane do skarbonek, czy też przelewane na konto na ogrzewanie kościoła.
8. Szanowni Państwo i Parafianie,

jako Wasz Proboszcz bardzo zaniepokojony jestem, tym co się dzieje w związku z przeżywaną sytuacją sanitarną.
Jasno widzę, że wielu z parafian traktuje obecną sytuację jako tanią i leniwą wymówkę swojego usprawiedliwienia wobec bardzo poważnych spraw dotyczących swojego zbawienia. Wielu nie korzysta z dostępnych środków komunikacji jakie daje parafia tzn. bezpośrednia transmisja z naszej świątyni przez 24 godz. na dobę, dla wszystkich chorych i będących w izolacji, czy też jasnych i komunikatywnych ogłoszeń parafialnych. Niepokoi mnie okazja do skorzystania z sakramentu chorych przed świętami. Pytam się rodziców dzieci pierwszokomunijnych, gdzie są Wasze dzieci np. w czasie roratnich, Mszy św. Niedzielnej Mszy św. i jak naprawdę chcecie uczciwie przygotować swoje dzieci do tego sakramentu?! Pytam wreszcie wszystkich Was, którzy uważacie się za wierzących, jak traktujecie naprawdę i uczciwie swoją wiarę, przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i sakramentach św., które proponuje Wam ta wspólnota parafialna.
Kochani, zbliża się Boże Narodzenie, warto odpowiedzieć sobie na proste pytanie, czy chcecie mieć Narodzenie Boga w swoim Sercu i Domu, czy ma to być puste, bezsensowne świętowanie oparte na reklamach i beznadziejnej magii tych świąt.