NIEDZIELA ŚW. BOŻEJ RODZICIELKI 01.01.2023r.

1. W najbliższą środę zapraszam na nowennę.
2. W najbliższy piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej polskiej tradycji – Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele o godz:

7.30; 9.00; 11.00.

Podczas każdej Mszy św. świecenie kredy i kadzidła. Kadzidło i kredę będzie można nabyć w czasie każdej Mszy św.
Przed kościołem zbiórka do puszek na Misje.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi w najbliższy CZWARTEK od godz. 16.00. – 18.00.
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
Czcicieli MB zapraszam w najbliższą sobotę:

• Godz. 8.30. – Różaniec.
  • Godz. 9.00. – Msza św. fatimska z rozważaniem.
5. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i wszelką pomocą oraz ofiarnością:

• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele.
  • Za ofiary na spłacenie długu parafii, po ostatnich pracach remontowych
  • Za tydzień druga niedziela miesiąca, ofiary składane w kościele przeznaczone są na pokrycie długów po ostatnich remontach.
  • Za tydzień zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią dokonam dokładnego rozliczenia finansów parafii.
  • Pragnę również poinformować o bardzo ważnej sprawie, że wszyscy, którzy przelewają jakiekolwiek ofiary przez konto bankowe na potrzeby parafii, mogą powyższą przekazaną kwotę odliczyć sobie od rozliczenia podatkowego.
  • Wystarczy trochę dobrej woli i korzyść dla jednej i drugiej strony. Bardzo dziękuję Wszystkim którzy to rozumieją i myślą również o dobru swojej parafii.
  • Za ofiary złożone do skarbonek na słodką radość dla dzieci uczestniczących w tegorocznych roratach w kwocie 1.600. zł.
  • Za ofiary składane na ogrzewanie kościoła czy to przez :
    – składane w skarbonkach z tyłu kościoła
    – składane w kopertach w kościele
    – przelewane na konto z dopiskiem ogrzewanie.
6. Trwa okres kolędowy. Różnie wygląda to w parafiach.  W naszej parafii odwiedzam w tej chwili nowe rodziny, które wprowadziły się do naszej parafii i przez indywidualne zaproszenie pragną błogosławieństwa swojego domu i potwierdzają w ten sposób swoją przynależność do tej wspólnoty parafialnej.
7. Organizowana jest kolejna pomoc dla Ukrainy pogrążonej w wojnie. Transport, który wyruszy organizowany jest dla rannych żołnierzy, którzy leżą w szpitalach bez niczego – nago. Prośba od Gwardii Ukraińskiej o następujące dary: skarpety, majtki, bokserki, t-shirty, klapki, laczki,  zbierana też jest żywność, latarki, świece, resztki wosku z których zostaną zrobione ogrzewacze.

Zbiórka będzie miała miejsce w Remizie OSP w Golęczewie
7/8 stycznia – sobota/ Niedziela w godz:
16.00. – 18.00.

Możliwy kontakt tel. 695 527 447; 602 112 501.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół niego.
Proszę, by o czystość i estetykę naszej świątyni w tym tygodniu zadbali:

MIESZKAŃCY GOLĘCZEWA:

Z ul. DWORCOWEJ: Pp: Helka, Ciebielscy, Dolata, Zielińscy, Gocałek, Lamch,