SPRAWOZDANIE DUSZPASTERSKIE ZA ROK 2022

Płynie czas, mija kolejny rok w naszym życiu. To zmusza nas Wszystkich do uczciwej refleksji i podsumowania tego minionego czasu. To był trudny rok, naznaczony wojną, cierpieniem, przemijaniem i kruchością przyszłości, która ciągle jest wielką niewiadomą zakrytą przed nami wszystkimi. Wobec tej rzeczywistości, która nas otacza, wobec nowego Roku, jako ludzie wierzący pokładamy wielką ufność w Opatrzności Bożej, która wie co dla Nas najważniejsze.
W życiu naszej parafii realizowała się ta nadzieja przez chociażby życie sakramentalne:

• Sakrament chrztu przyjęło – 25 – dzieci
  • Pierwsza komunia – do niej przystąpiło – 37 – dzieci
  • Sakrament małżeństwa zawarło – 9 – par
  • Sakrament chorych – korzysta z niego – 15 – osób
  • Pogrzeby – na miejsce ostatniego spoczynku odprowadziliśmy – 23 naszych parafian
Podsumowanie remontów, dziękuję, Wam Wszystkim, że je ukończyliśmy, w dzisiejszych czasach ekonomicznych remonty naszej świątyni, które dokonaliśmy, praktycznie były by dzisiaj nie możliwe w związku z ogromnym skokiem wszelkich kosztów.
Rozliczenia ekonomicznego z życia naszej parafii dokonam dokładnie w najbliższą drugą niedzielę miesiąca z informacją ile mammy jeszcze długu po dokonanych ostatnich pracach remontowych.
Planowane inwestycje w roku 2023, wszystko zależy od warunków ekonomicznych, ale to bardzo ważna ostania sprawa w tej świątyni do zrobienia została tylko jeszcze jedna rzecz

• to okna !!!!

Chodzi o zrobienie nakładki na obecne okna witrażowe – w dzisiejszych czasach, gdzie ciepło stało się złotem, ważna jest wszelka izolacja, by to ciepło oszczędzać – tj. podwójna szyba w oprawie aluminiowej – koszt tych siedmiu witrażowych okien w naszej świątyni to ok 90.tys zł.

Bardzo jest ważne dla mnie i za to bardzo Wam dziękuję, za Wasze zatroskanie o dobro naszej parafii. W związku z tym dziękuję Wszystkim, którzy w tym zatroskaniu przychodzą do mnie i mają odwagę, to wielki dar dla mnie i bardzo to sobie cenię i mówią mi, że trzeba coś zmienić i to będzie dla nas wszystkich lepsze. Bardzo dziękuję za te uwagi, gdyż jako proboszcz nie jestem ideałem i nie wszystko dostrzegam, co jest Waszym pragnieniem i oczekiwaniem.

Dlatego też od nowego roku wprowadzę pewne zmiany w funkcjonowaniu naszej wspólnoty parafialnej – zgodnie z Waszymi uwagami, oczekiwaniami i życzeniami.

Reasumując, bardzo serdecznie dziękuję Wam Wszystkim Parafianom, którzy czujecie autentyczny związek ze swoją parafią, jesteście jej wierni, jak to bywa w każdej rodzinie, może się coś nie podobać, ale rodzina to jest rodzina, i tu szuka się wspólnego porozumienia, oraz rozwiązań i nie biega po innych kościołach i parafiach, szukając jakiś lepszych doznań.
Wszystkim Wam, za Waszą życzliwość, ofiarność, pomoc, wszelkie dobre życzliwe rady i słowo z serca dziękuję.
Jednocześnie na koniec pragnę przeprosić za wszelkie moje niedoskonałości, jako człowieka i jasno oświadczyć, że w każdym moim działaniu, chociaż czasem niezrozumiałym, nie towarzyszyła mi nigdy zła wola, ale zawsze najwyższe dobro i szacunek z tymi, z którymi się spotykam i rozmawiam.