Uroczystość Wszystkich Świętych 01.11.2020 r.

Dzisiaj przypada

Uroczystość Wszystkich Świętych
Msze św. w kościele o godz.: 7.30; 9.00 11.00

Zgodnie z rozporządzeniem sanitarnym
cmentarz parafialny 31.10 – 2.11. jest zamknięty

Msze św. w Dzień Zaduszny / poniedziałek /
godz.: 10.00; 18.00 (z transmisją na facebooku); 20.00

Pół godziny przed każdą Mszą św. różaniec z wymieniankami

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 12.00 – 24.00 można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko jeden raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzi się tego dnia kościół i zmówi Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
    Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada, można codziennie uzyskać odpust zupełny, dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust uzyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz parafialny i pomodli się w intencji zmarłych.
    Warunkami uzyskania odpustu są:

• stan łaski uświęcającej
    • przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza
    • brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
    • dowolna modlitwa w wyznaczonych intencjach przez Ojca Św.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
    • okazja do spowiedzi w najbliższy piątek od godz. 16.00 – 17.30
      /według określonych zasad sanitarnych/
    • Adoracja NS od godz. 16.00 – 18.00.
    • o godz. 18.00 Msza św. o Bożym Miłosierdziu z koronką do Bożego Miłosierdzia.
  3. Msza św. transmitowana jest z naszej świątyni parafialnej do odwołania w każdą niedzielę o godz. 11.00.
  4. Obecna sytuacja nie przeszkadza, by tym gorliwiej modlić się za naszych bliskich zmarłych, okazując w ten sposób szczególną miłość do Nich. Zachęcam w sposób szczególny wszystkich do tej modlitwy.
    • kartki na wymienianki wyłożone są z tyłu kościoła.
    • wymienianki można również w obecnej sytuacji przekazywać drogą poczty internetowej na adres: parafiasobota@wp.pl
  5. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać i sprawdzić na:
    • facebooku
    • na stronie internetowej parafii Sobota: https://sanktuariumsobota.pl/
  6. Polecam kontakt biura parafialnego drogą mailową na adres: parafiasobota@wp.pl oraz kontakt telefoniczny, który można znaleźć na stronie internetowej parafii, co ułatwia wzajemny kontakt.
  7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi z pomocą:
    • Za ofiary przelewane szczególnie w tym czasie na konto parafialne.
    • Za wszelką pomoc przy różnych pracach dodatkowych związanych z pracami remontowymi.
    • Za ofiary wrzucane do skarbonek w kościele.
    • Trwają prace remontowe przy renowacji elewacji – szczególnie dziękuję za ofiary składane na ten cel.
    • Za systematyczne prace przy zieleni wokół kościoła.
    • Za odpowiedzialność, zrozumienie i dyscyplinę w przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych.
    • Za pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję.
      W tym tygodniu proszę o pomoc w piątek o godz. 19.00.
  8. W minionym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Piotra Ignotowicza ze Soboty. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek na cmentarzu junikowskim w Poznaniu. Polecam Go Miłosiernemu Panu.