VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024r.

W tym tygodniu wchodzimy w bardzo ważny dla każdego wierzącego chrześcijanina okres WIELKIEGO POSTU. Wielki post rozpoczynamy wymownym gestem posypania naszych głów popiołem, jako wyraz naszej wewnętrznej gotowości do prawdziwego nawrócenia i godnego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Nawrócenie dokonuje się również  przez praktyki postne, stąd w najbliższą środę obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy.
Będziemy mogli też wykazać nasz gest miłosierdzia wobec potrzebujących, dlatego będzie też  możliwość do złożenia ofiary na potrzeby Caritas.
Wszystkich zatem zapraszam do owocnego przeżywania tego szczególnego czasu łaski:

MSZE ŚW. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ
Z POŚWIĘCENIEM I POSYPANIEM POPIOŁEM

O GODZ:
10.00; 16.00; 18.00; 20.00.

Czas wielkiego postu to również
NABOŻEŃSTWA PASYJNE:
DROGI KRZYŻOWE – KAŻDY PIĄTEK
GODZ. 17.30. – SZCZEGÓLNIE Z UDZIAŁEM DZIECI
GODZ. 20.00. – MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH / KANDYDACI DO BIERZMOWANIA/

NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI – NIEDZIELA
GODZ. 16.00. – WŁĄCZNOŚCI Z DODATKOWĄ MSZĄ ŚW.

2. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i wszelką pomocą oraz ofiarnością:

• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele.
  • Za ofiary na ogrzewanie kościoła.
  • Wszystkim, którzy pomogli w posprzątaniu tegorocznej dekoracji z świąt Bożego Narodzenia w wewnątrz i na zewnątrz świątyni.
3. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół niego. Za ofiarę na kwiaty.
Proszę, by o czystość i estetykę naszej świątyni w tym tygodniu zadbali:

MIESZKAŃCY BYTKOWA:

z ulic: JAGODOWEJ: Pp: Dudziewicz, Skitek, Schmidt, Krachel, Nowiccy, Jagła, Matysiak.
– bez kwiatów

W minionym tygodniu Pan odwołał śp. Krystynę Bobyk ze Złotnik. Msz św. Pogrzebowa w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 11.00. Pogrzeb tego samego dnia na cmentarzu junikowskim w Poznaniu.
Śp. Agnieszkę Pioch z Golęczewa. Pogrzeb w najbliższy piątek o godz. 12.00.
Polecam Je Miłosiernemu Panu.

DANINA DIECEZJALNA W ROKU 2024.

Okres wielkiego postu, to również czas w którym składana jest „danina diecezjalna”. To  obowiązek z którego wywiązuje się każda parafia między innymi na rzecz instytucji Archidiecezji Poznańskiej takich jak: ASD, Muzeum, Archiwum, Katedra, Dom Księży Emerytów, Caritas itd.

Daninę diecezjalną można składać w kopertach, które wyłożone są z tyłu kościoła, a także wpłacać na konto parafialne z wyraźnym zaznaczeniem ofiarodawcy.

Jak co roku bardzo dziękuję za Wasze zrozumienie i Waszą ofiarność, która płynie ze szczerości serca i odpowiedzialnego zatroskania o własną wspólnotę parafialną.