VI Niedziela Zwykła 14.02.2021 r.

1. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać
i sprawdzić na facebooku oraz na www.sanktuariumsobota.pl – stronie internetowej parafii Sobota.
2. Polecam kontakt do biura parafialnego:
tel. 61 8 1 45  284;
email: parafiasobota@wp.pl

Bardzo proszę o pozostawienie kontaktu telefonicznego, co ułatwi nasz wspólny kontakt. Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie.
3. W tym tygodniu wchodzimy w kolejne doświadczenie trudnego czasu epidemii, wpisanej w nasze codzienne życie i czas Wielkiego Postu, jako etap naszego nawrócenia i pokuty. Ten szczególny czas pokazuje nam bardziej niż kiedykolwiek, co znaczy sens życia, wobec naszej bezradności i tryumfu śmierci, której tak wielu się domaga. Wobec tego wszystkiego Wszyscy uświadamiamy sobie, że Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i żył.nadzieję wbrew wszystkiemu, co się wokół Nas dzieje, przynoszą Nam na nowo Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dlatego ten święty czas łaski dany na nowo każdemu z Nas pragniemy rozpocząć od gestu przeżycia Eucharystii i przyjęcia znaku nawrócenia przez gest posypania popiołem, również jako znak przeproszenia za tych wszystkich, którzy swoją postawą bluźnią i obrażają majestat Boga Najwyższego, by dał im wszystkim łaskę mądrości, nawrócenia i opamiętania.
4. MSZE ŚW. Z POSYPANIEM POPIOŁEM
W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ
o godz.: 10.00; 16.00; 18.00; 20.00;
5. Czas Wielkiego Postu to nabożeństwa pasyjne.
W tym roku w związku z zaistniałą sytuacją zapraszam:

DROGA KRZYŻOWA W KAŻDY PIĄTEK O GODZ: 17.30
MSZA ŚW. W POŁĄCZNIU Z GORZKIMI ŻALAMI –
NIEDZIELA O GODZ. 16.00
6. Czas Wielkiego Postu jest okresem składania daniny diecezjalnej, z którego wywiązuje się każda parafia. Zdaję sobie doskonalę sprawę, że w tym roku stało się wszystko bardziej skomplikowane i zarazem trudne. Jest to jakieś zobowiązanie w tych trudnych czasach, z którego nie wiem jeszcze jak musimy się wywiązać !!!! Wierzę jednak, że mogę liczyć na wsparcie moich Parafian, jak zawsze. Już dzisiaj dziękuję Wszystkim, którzy po raz kolejny szczególnie w tym trudnym czasie doświadczenia nie zapomną w swoim budżecie rodzinnym o swojej parafii. Wszystkim za zrozumienie i serce ofiarne w tym trudnym doświadczeniu, na które mogę zawsze liczyć, dziękuję.
Jak co roku koperty na daninę diecezjalną wyłożone są z tyłu kościoła. W sposób szczególny dostępne jest konto parafialne. Jeszcze raz za Wasze zrozumienie i ofiarność bardzo dziękuję.
7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi ze swoją życzliwością:
za ofiary przelewane na konto parafialne,
za Waszą ofiarność wyrażaną w jakiejkolwiek formie,
zakończył się ostatni gruntowny etap prac remontowych przy renowacji elewacji obiektu. W związku z tym wydarzeniem, odsyłam Wszystkich Parafian do listu skierowanego do naszej całej społeczności parafialnej i już dzisiaj bardzo dziękuję Wszystkim za pozytywny odzew i zrozumienie oraz wpłacane tegoroczne ofiary kolędowe na spłacenie długu po ostatnim etapie renowacji naszej świątyni,
za pomoc w cotygodniowym piątkowym sprzątaniu kościoła.
8. Transmisja Mszy św. z udziałem wiernych w mediach i na parkingu !!!
NIEDZIELA 14 lutego – godz. – 11.00.
ŚRODA POPIELCOWA 17 lutego – godz. 18.00.
NIEDZIELA 21 lutego – godz. 11.00. Godz. 16.00. – Msza św. z Gorzkimi Żalami.
PIĄTEK 26 lutego – Droga Krzyżowa i Msza św. – godz. 17.30.
NIEDZIELA 28 lutego – godz. 11.00. Godz. 16.00.Msza św. z Gorzkimi Żalami.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA OBECNOŚĆ
I NIEOCENIONY WSPÓLNY DAR MODLIWTY !!!!!!!!!!!