VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023r.

1. W tym tygodniu wchodzimy w bardzo ważny dla każdego wierzącego, okres WIELKIEGO POSTU.
Wielki post rozpoczynamy znamiennym znakiem i bardzo wymownym gestem, posypania naszych głów popiołem, jako wyraz naszej wewnętrznej gotowości do solidnego nawrócenia i dobrego przygotowania do najważniejszych świąt w ciągu całego roku
– ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Nawrócenie dokonuje się przez post oraz gesty miłosierdzia. S
tąd w najbliższą środę, obowiązuje post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy. Będzie również okazja do złożenia ofiary na caritas do puszek przed kościołem.
Te znaki zewnętrzne mają prowadzić przede wszystkim do prawdziwego nawrócenia i szczerej przemiany naszego serca. Zapraszam więc Wszystkich do owocnego przeżycia tego czasu łaski.

MSZE ŚW. W ŚRODĘ POPIELCOWĄ
Z POŚWIĘCENIEM I POSYPANIEM POPIOŁEM O GODZ:
10.00; 16.00 / Z UDZIAŁEM DZIECI/
18.00; 20.00

Czas wielkiego postu to NABOŻEŃSTWA PASYJNE, które mają nam wszystkim pomóc dobrze przygotować się do pełnego i owocnego przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam więc Wszystkich Was do pełnego przeżywania tego czasu, poprzez mądrą i odpowiedzialną decyzję znalezienia tego właśnie czasu.

DROGI KRZYŻOWE – KAŻDY PIĄTEK
GODZ. 17.30 – SZCZEGÓLNIE Z UDZIAŁEM DZIECI
GODZ. 20.00 – MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH
NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI
NIEDZIELA – GODZ. 16.00
– W ŁĄCZNOŚCI Z DODATKOWĄ MSZĄ ŚW.

2. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieciom komunijnym poświecę świece.
3. Spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii św. w najbliższy czwartek 23 lutego o godz. 19.00 w kościele.
4. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i wszelką pomocą oraz ofiarnością:
• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele.
• Za ofiary składane na ogrzewanie kościoła.

• Za wykonane prace związane z elektryką w kościele.
5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół niego oraz za ofiarę na kwiaty.
Proszę, by o czystość i estetykę naszej świątyni w tym tygodniu zadbali:

MIESZKAŃCY GOLĘCZEWA:
Z ul. BOCZNEJ: Pp: Walkowiak, Maciorowscy, Głogowscy, Bryś, Stańko – bez kwiatów.