X NIEDZIELA ZWYKŁA 09.06.2024 r.

Zakończyła się tegoroczna Oktawa Bożego Ciała.
Pragnę serdecznie ze szczerości serca podziękować Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób  przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia tego czasu:

• Radzie parafialnej.
  • Strażakom.
  • Dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich Rodzicom a także Dziadkom.
  • Dzieciom pierwszokomunijnym wraz z ich Rodzicami, które przeżywały swój biały tydzień.
  • Asystom poszczególnych miejscowości.
  • Wszystkim pocztom sztandarowym.
  • Za dar i służbę przygotowania solidnego nagłośnienia.
  • Nadzwyczajnym Szafarzom komunii św.
  • Ministrantom i Lektorom.
  • Panu Kościelnemu i Panu Organiście.
  • Wszystkim, którzy ofiarnie i z oddaniem jak co roku zbudowali piękne ołtarze w Boże Ciało, na zakończenie Oktawy i w Uroczystość Serca Jezusowego.
  • Wszystkim, którzy udekorowali swoje domy, zarówno na trasach procesji jak i w całej parafii – jako wyraz czytelnego świadectwa swojej wiary.
  • Służbom porządkowym i Policji.
  • Wszystkim, którzy ofiarowali swój cenny czas z miłości do Jezusa Eucharystycznego czynnie uczestniczyli we Mszach św. i procesjach całej Oktawy Bożego Ciała.
  • Wszystkim bez wyjątku za wszelkie dobro, życzliwość i zaangażowanie – bardzo serdecznie dziękuję.
  • Bardzo dziękuję Wszystkim, którzy w miesiącu maju uczestniczyli w nabożeństwach majowych, szczególnie przy figurach na terenie parafii. Dziękuję za Wasze świadectwo wiary.
2. W niedzielę 23 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną przyjęci nowi kandydaci do grona ministrantów.
A w niedzielę 30 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 do grupy lektorów.
Zapraszam ciągle odważnych chłopaków, którzy pragną dać z siebie coś więcej, przede wszystkim dla własnego zbawienia, a także dla dobra wspólnoty parafialnej.
6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i wszelką pomocą oraz ofiarnością:

• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele.
  • Bardzo serdecznie pragnę podziękować grupie parafian, którzy systematycznie wspierają naszą parafię wpłacając regularnie określone kwoty pieniężne na konto parafialne.
  • Pragnę też podziękować, za Waszą ofiarność w kościele, szczególnie tym, którzy regularnie wrzucają banknoty o większym nominale na składkę. Bardzo dziękuję za ten gest ofiarności w czasach kiedy dotykają naszych codziennych wydatków coraz to większe  rachunki.
    Tym bardziej to cenne, że tylko z tych ofiar po opłaceniu wszystkich bieżących wydatków związanych z codziennym funkcjonowaniem parafii, mogę odłożyć jakiekolwiek oszczędności, które wtedy przeznaczam na cele remontowe i wymagane prace w kościele i wokół niego.
    Tym bardziej, że zostały nam jeszcze do zrobienia cztery okna, w zależności od tych ofiar będę to zadanie realizował.
    Nie ma już mowy o jakiejkolwiek dotacji, te czasy się już skończyły.
    Rozliczenia i podsumowania finansowego dokonam po wakacjach we wrześniu.
  • Za tydzień przed kościołem możliwość złożenia ofiary do puszek na KUL i WT w Poznaniu.
  • Dzisiaj druga niedziela miesiąca, ofiary składane w kościele, tradycyjnie są przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii.
  • Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła.

Dla wspólnego dobra i porządku termin sprzątania proszę ustalić z Panem Kościelnym.
Jeżeli w porządku sprzątania pojawili się nowi mieszkańcy i nie są wymienieni, również serdecznie zapraszam do współpracy.
Profesjonalną dekoracją kościoła dla wspólnego dobra wszystkich zajmuje się

Pani Mirosława Letkiewicz / tel. 501 956 380 /