XIX Niedziela zwykła 18.10.2020 r.

1. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej w tym szczególnym czasie zapraszam Wszystkich bez wyjątku od najmłodszych do najstarszych do gorliwej modlitwy różańcowej każdego dnia. Prosimy szczególnie Boga przez wstawiennictwo MB Różańcowej, by nas zachował od wszelkich nieszczęść a szczególnie od powietrza, głodu, ognia i wojny.
    Modlitwa różańcowa:

• codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18.30.
    • w niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.
  2. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i dekretami ks. Arcybiskupa na dzień dzisiejszy podaję do publicznej wiadomości co następuje:
    • wszystkie nabożeństwa w kościele będą się odbywały zgodnie z dekretami Kurii i zaleceniami służb sanitarnych.
    • wraca dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Msz św.
    • Msza św. transmitowana będzie z naszej świątyni parafialnej do odwołania w każdą niedzielę o godz. 11.00.
    • na dzień dzisiejszy przewidziane nawiedzenie kopii obrazu MB Jasnogórskiej w naszej parafii na dzień 30 października jest odwołane.
    • nie zaleca się gromadzenia ludzi na cmentarzach w dzień Wszystkich Świętych. W związku z tym tego dnia Msze św. będą tylko w kościele według porządku niedzielnego tzn. o godz. 7.30; 9.00; 11.00.
    • zaleca się odwiedzanie grobów naszych bliskich zmarłych przed lub po 1 listopada, rozkładając czas na oktawę Uroczystości. O szczegółach poinformuję w najbliższą niedzielę.
    • Dzień Zaduszny – Msze św. w kościele o godz: 10.00; 18.00; 20.00.
    • Wymienianki – obecna sytuacja nie przeszkadza, by tym gorliwiej modlić się za naszych bliskich zmarłych, okazując w ten sposób szczególną miłość do Nich. Będziemy to czynili w Dzień Zaduszny modlitwą różańcową z wymieniankami pół godziny przed każdą Mszą św. jak i podczas całego miesiąca listopada.
      Zachęcam w sposób szczególny Wszystkich do tej modlitwy.
      Kartki na wymienianki wyłożone są z tyłu kościoła.
      Wymienienaki można również w obecnej sytuacji przekazywać drogą poczty internetowej na stronę parafii.
    • w związku z zaistniałą sytuacją w najbliższym roku nie będzie w naszej Archidiecezji odwiedzin duszpasterskich czyli tzw. kolędy.
    • Moi Drodzy! Wszystko wskazuje na to, że stajemy przed czasem niewiadomym, długim i bardzo trudnym dla Nas Wszystkich. Tym bardziej potrzeba nam wzajemnego szacunku, życzliwości i solidarnego wspierania się wzajemnie. To czas szczególnej próby dla Nas Wszystkich i zdawania prawdziwego egzaminu z naszej wiary i człowieczeństwa, abyśmy wszyscy wyszli z niego bogatsi, mądrzejsi i prawdziwie umocnieni w tym co jest naprawdę szlachetne i wartościowe w życiu każdego człowieka.
      Wobec wielkiej niewiadomej i tego co Nas czeka wspierajmy się wspólnie siłą modlitwy. Niech Pan Nasz Jezus Chrystus wspiera Nas Swoim błogosławieństwem, a Jego Matka Maryja ma Nas Wszystkich w Swojej opiece.
    • w związku z zaistniałą sytuacją polecam wszystkie informacje o parafii i tego co jest z nią związane, które zamieszczane będą w rozszerzonym zakresie na facebooku oraz na stronie internetowej parafii Sobota.
    • w związku z kontaktowaniem się polecam, zasady biura parafialnego działającego na stronie internetowej parafii. Wiele spraw można załatwić kontaktując się drogą elektroniczną:
      Adres: parafiasobota@wp.pl
      By ułatwić sobie wzajemny kontakt proszę o pozostawienie również kontaktu telefonicznego.
      Bardzo dziękuję za zrozumienie, robimy to wszystko w trosce o nasze wspólne dobro.
  3. W minionym tygodniu Pan odwołał śp. Zofię Szulc z Golęczewa. Pogrzeb będzie w najbliższą środę w Chludowie. Polecam Ją Miłosiernemu Panu.
  4. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi z pomocą:
    • Za ofiary przelewane szczególnie w tym czasie na konto parafialne
    • Za ofiary wrzucane do skarbonek i składane w kościele
    • Trwają prace remontowe przy renowacji elewacji – szczególnie dziękuję za ofiary składane na ten cel.
    • Za systematyczne prace przy zieleni wokół kościoła.
    • Za odpowiedzialność, zrozumienie i dyscyplinę w przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych.
    • Za pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję i w tym tygodniu proszę o pomoc w piątek o godz. 20.00.