XVIII Niedziela zwykła 11.10.2020 r.

1. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej w tym szczególnym czasie zapraszam Wszystkich bez wyjątku od najmłodszych do najstarszych do gorliwej modlitwy różańcowej każdego dnia.
    Prosimy szczególnie Boga przez wstawiennictwo MB Różańcowej, by nas zachował od wszelkich nieszczęść a szczególnie od powietrza, głodu, ognia i wojny.
    Modlitwa różańcowa codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18.30.
    W niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00.
  2. W minionym tygodniu zmarł śp. Kazimierz Marszewski z Soboty. Pogrzeb odbył się w miniony czwartek na naszym cmentarzu parafialnym.
    Polecam Go w sposób szczególny Miłosiernemu Panu.
  3. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi z pomocą:
    • Za ofiary przelewane na konto parafialne
    • Za ofiary wrzucane do skarbonek i składane w kościele
    • Trwają prace remontowe przy renowacji elewacji – szczególnie dziękuję za ofiary składane na ten cel.
    • Dzisiaj druga niedziela miesiąca ofiary zbierane w kościele przeznaczone są na trwające prace renowacyjne przy elewacji naszej świątyni.
    • Za systematyczne prace przy zieleni wokół kościoła.
    • Za odpowiedzialność, zrozumienie i dyscyplinę w przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych.
    • Za pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła.
      Bardzo serdecznie dziękuję.
      W tym tygodniu proszę o pomoc Panie i Panów w piątek o godz. 20.00.
    • Dzisiaj przeżywamy w całej Polsce tradycyjne już „Dzień Papieski ” wśród inicjatyw tego dnia można między innymi złożyć ofiarę do puszek przed kościołem na stypendia naukowe dla młodzieży z biednych rodzin.
  1. W związku z coraz częściej zdarzającym się epizodem wypisywania przez rodziców dzieci z katechezy szkolnej, Episkopat Polski wydał dekret, co w związku z tym faktem następuje:
      • Osoby, które świadomie podejmują decyzję o rezygnacji z katechezy szkolnej, stawiają się poza wspólnotą kościoła, i w związku z tym nie mają prawa uczestniczyć w życiu tej wspólnoty, a zatem uczestniczyć w życiu kościoła i przyjmować sakramentów świętych takich jak:
        •  Pierwsza komunia
        •  Bierzmowanie
        •  Sakrament małżeństwa
        • Osoby te również nie mogą być rodzicami chrzestnymi

Kościół jednak jest zawsze otwarty na nawrócenie i powrót do wspólnoty wiary, w związku z tym wobec sprawiedliwego podejścia do osób, które w tej katechezie regularnie uczestniczą, daje okazję do katechezy uzupełniającej, która w naszym dekanacie odbywać się będzie w Tarnowie Podgórnym od miesiąca listopada.
Zainteresowani, którzy mają takowe braki w katechezie, szczególnie na dzień dzisiejszy z zakresu szkoły średniej  są proszeni o kontakt z biurem parafialnym w parafii w Tarnowie Podgórnym. Pozostaje zatem rozwiązany problem, że ktoś przychodzi do biura i tłumaczy się, że nie ma ukończonej katechezy w jakimkolwiek zakresie.