XXIII Niedziela zwykła 06.09.2020 r.

1. Od poniedziałku do środy włącznie rozpoczynamy nasze duchowe przygotowanie do Odpustu Parafialnego. Przygotowanie to będzie miało zupełnie inny charakter niż do tej pory. Każdego dnia opierać się będzie na trzech podstawowych fundamentach:

Modlitwa – codziennie wystawienie NS od godz. 16.00. – 19.00 i wspólna adoracja,

Nawrócenie – codziennie okazja do sakramentu pokuty od godz. 16.00 – 18.00. /według określonych zasad sanitarnych/,

Wspólna Eucharystia wraz z rozważaniem maryjnym, codziennie o godz. 19.00.

• W środę o godz. 18.30Wspólny różaniec, następnie nowenna z zawierzeniem parafii MB i Msza św.
  • Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkania:
    • poniedziałek godz. 20.00. – dziewczyny,
    • wtorek godz. 20.00.chłopcy
  • Piątek to dzień naszej pamięci modlitewnej o naszych bliskich zmarłych:
    • godz. 18.30różaniec na cmentarzu
    • godz. 19.00 Msza św. /kartki na wymienianki wyłożone są z tyłu kościoła/
  • Punktem centralnym naszych Uroczystości Odpustowych będzie suma odpustowa z dziękczynieniem za tegoroczne zbiory i procesją Eucharystyczną wokół naszej świątyni, której przewodniczyć będzie ks. bp. Szymon Stułkowski

Suma Odpustowa w niedzielę o godz. 11.00.

Na to ważne wydarzenie zapraszam:

• Wszystkich odważnych parafian i gości,
    • Delegacje poszczególnych miejscowości z wieńcami,
    • Asystę, o którą proszę strażaków,
    • Dziewczynki, które odważnie chcą sypać kwiatki,
    • Służbę liturgiczną.
  • Nasze świętowanie zakończymy Apelem Jasnogórskim w niedzielę o godz.21.00.
  • Na czas Uroczystości odpustowych jako wyraz naszej wiary proszę o udekorowanie domów flagami w całej parafii.

2. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi z pomocą:

• Za ofiary przelewane na konto parafialne
    • Za ofiary wrzucane do skarbonek i składane w kościele
    • Trwają prace remontowe przy renowacji elewacji szczególnie dziękuję za ofiary składane na ten cel.
    • Za systematyczne prace przy utrzymaniu zieleni wokół kościoła
    • Za odpowiedzialność, zrozumienie i dyscyplinę w przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych
    • Za pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, na których mogę liczyć i mi w tym pomagają. W tym tygodniu szczególnie przed odpustem proszę o pomoc Panie i Panów w sobotę o godz. 10.00.

Z A P O W I E D Z I

Seweryn Sroka st. wol. parafia Sobota
Patrycja Heppel st. wol. parafia w Luboniu

3. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim za obecność na pogrzebie mojej mamy + Zofii, za zamówione intencje mszalne, za dar modlitwy i wszelkie wsparcie duchowe.

– Bóg zapłać.