XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 18.09.2022 r.

1. Za nami tegoroczna „UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA”, która była jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Tym bardziej to ogromne wezwanie i mobilizacja po pandemicznej przerwie.
Pragnę jeszcze raz WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do uświetnienia i przygotowania tej Uroczystości bardzo serdecznie podziękować:

• Wszystkim, za przygotowanie i organizację liturgii na
    naszym cmentarzu parafialnym.
  • Radzie Parafialnej i wszystkim sympatykom
    zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.
  • Za ofiary na kwiaty, ofiarowane kwiaty, i wszelkie
    dekoracje odpustowe.
  • Służbie liturgicznej: Ministrantom, Lektorom,
    Nadzwyczajnym Szafarzom komunii św.
  • Panom Organistom, Orkiestrze z Rokietnicy.
  • Panu Kościelnemu
  • Strażakom i Policji
  • Paniom z Koła Gospodyń w Golęczewie za ofiarną obsługę pielgrzymów.
  • Wszystkim Paniom i Panom za słodkie wypieki dla pielgrzymów.
  • Wszystkim, którzy ofiarowali swoje dary, dzięki którym mogłem przyjąć zaproszonych księży i gości.
  • Przedstawicielom poszczególnych miejscowości naszej parafii za przepiękne wieńce dożynkowe.
  • Dziewczynkom sypiącym kwiatki.
  • Pocztom sztandarowym, również organizacji świeckich działających na terenie naszej parafii.
  • Służbom porządkowym i technicznym, szczególnie odpowiedzialnym za nagłośnienie uroczystości.
  • Wszystkim, którzy służyli w kuchni na plebanii, i przygotowywali posiłki.
  • Szczególne podziękowanie kieruję ku „COMPLET POLSKA” za słodkie wypieki i „ REUSTAURACJI ,,DZIUPLA” za smaczny żurek i grochówkę.
  • Dziękuję również wszystkim Parafianom, za zewnętrze świadectwo i publiczne zamanifestowanie swojej wiary, przez dekorację swoich domów w całej parafii.
  • Na koniec bardzo dziękuję WSZYSTKIM, których wymienić się nie da, a jest to bardzo wiele osób, którzy ofiarowali swój czas, siły i bezinteresowność, by wszystkie uroczystości począwszy od rekolekcji, aż do odpustu wypadły jak najpiękniej i godnie.

„JESTEŚCIE WSZYSCY KOCHANI I ZA TEN DAR WASZEGO SERCA
WSZYSTKIM WAM DZIĘKUJĘ”!!!

2. W najbliższą środę zapraszam do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych w modlitwie wymieniankowej połączonej z modlitwą różańcową o godz. 18.30.
Następnie Nowenna i Msza św. ze szczególną modlitwą o dar pokoju.
3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej komunii św. w naszej parafii, zapraszam w najbliższą środę na spotkanie w kościele o godz. 20.00.
4. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi ze swoją życzliwością i pomocą:

• za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele
  • za ofiary na spłaceniu długu parafii, po ostatnich pracach
    remontowych.
  • za wykonanie i zamontowanie kolejnych nowych ławek
    na zewnątrz przy kościele.
  • za prace remontowo – elektryczne przy dzwonnicy obok
    kościoła.
  • za prace przy zieleni wokół kościoła.

Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i terenu wokół niego.
Dziękuję za ofiarowane kwiaty i ofiarę na środki czystości.

Proszę, by o czystość i estetykę naszej świątyni w tym tygodniu zadbali:
MIESZKAŃCY GOLĘCZEWA:
Z ul. Tysiąclecia:
Pp: Oleszyńscy
z ul. Zacisze /wszyscy/
Pp: Jaworscy, Szczepaniak, Rosiek, Bajer – z kwiatami.

/Dla wspólnego dobra i porządku termin sprzątania proszę
ustalić z Panem Kościelnym.

W minionym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Baum Rozalie z Pawłowic.

Msza św. pogrzebowa w najbliższą środę o godz. 10.00.

Po niej pogrzeb na cmentarzu parafialnym. Polecam Ją Miłosiernemu Panu.