XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 19.09.2021 r.

1. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać i sprawdzić na facebooku oraz na stronie internetowej parafii Sobota: parafiasobota@wp.pl

Polecam kontakt do biura parafialnego: tel. 61 814 52 84
email: parafiasobota@wp.pl

Bardzo proszę o pozostawienie kontaktu telefonicznego, co ułatwi nasz wspólny kontakt. Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie.

2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe. W tym trudnym doświadczeniu naszych czasów tym bardziej serdecznie pragnę podziękować wszystkim na których zawsze mogę liczyć i którzy jak zawsze spieszą mi z pomocą:

• Wszystkim Parafianom, którzy mieli odwagę uczestniczyć w duchowym przygotowaniu do odpustu.
  • Wszystkim, którzy skorzystali z sakramentu pokuty i uczestniczyli w adoracji NS, oraz uczestniczyli w Mszach św. wraz z naukami rekolekcyjnymi.
  • Za przygotowanie liturgii na cmentarzu i Wszystkim, którzy mają prawdziwą i żywą pamięć o swoich bliskich zamarłych i wyrazili to w darze swojej obecności, darze modlitwy i w wymieniankach.
  • Służbie Liturgicznej, Ministrantom, Lektorom, Szafarzom Komunii św. – Wszystkim, których wirus nie pozamiatał i nie okrył paraliżem strachu, którzy są i służą swoją obecnością.
  • Panu Kościelnemu i Panom Organistom.
  • Zespołowi Muzycznemu.
  • Delegacjom z poszczególnych miejscowości za piękne wieńce dożynkowe.
  • Za ofiarowane kwiaty i bezinteresowną dekoracje kościoła.
  • Dzielnym Dziewczynkom i ich Mamom, które sypały kwiatki w czasie procesji.
  • Asyście i Strażakom, Panom Radnym oraz Policji.
  • Wszystkim, którzy wyrazili publicznie swoja wiarę i udekorowali domy.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom, którzy uczestniczyli w Sumie Odpustowej.
  • Wszystkim za ofiarowane dary i jakąkolwiek pomoc w przygotowaniu Uroczystości Odpustowych.

Za wszystko. Długo by wymieniać…

Dziękuję za Waszą  ofiarność, zaangażowanie i poświęcenie.

3. W najbliższą środę zapraszam na nowennę.
O godz. 18.30. modlitwa różańcowa w wymienianakch za naszych bliskich zmarłych z okazji odpustu.
4. 5 października będziemy przeżywać w naszej parafii nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego. Będzie to kolejne wyzwanie dla nas Wszystkich nie tylko w wymiarze duchowym, ale także dekoracji trasy przejazdu Obrazu Jasnogórskiego jak i naszych domów.
By ułatwić to zadanie w niedzielę 19 września, będzie przy kościele firma, która zajmuje się sprzedażą wszelkiego rodzaju emblematów maryjnych, proporczyków, flag.
Będzie można się wtedy zaopatrzyć, by godnie udekorować nasze domy i trasę przejazdu.
5. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi ze swoją życzliwością i pomocą:
– za ofiary przelewane na konto parafialne.
– za ofiary składane na kolejny etap prac renowacyjnych !!!
– za posprzątanie terenu przykościelnego.
– za systematyczne prace przy zieleni wokół kościoła.
– za posprzątanie kościoła i dekorację kwiatami.
6. Spotkanie dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do pierwszej komunii św. w naszym kościele parafialnym w najbliższą środę o godz. 20.00 w kościele.