XXV Niedziela zwykła 20.09.2020 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 20.09.2020 r.

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe. W tym trudnym czasie nabrały one bardzo wymownego i symbolicznego znaczenia, tym bardziej bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniu tych uroczystości:
    • wszystkim Parafianom, którzy mieli odwagę uczestniczyć w duchowym przygotowaniu do odpustu,
    • wszystkim, którzy skorzystali z sakramentu pokuty,
    • za przygotowanie liturgii na cmentarzu i Wszystkim, którzy w niej uczestniczyli,
    • za pamięć i dar modlitwy wobec bliskich zamarłych wyrażonych w wymieniankach,
    • Służbie liturgicznej – Ministrantom, Lektorom, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św.,
    • Panu Kościelnemu i Organiście,
    • delegacjom z poszczególnych miejscowości z pięknymi wieńcami,
    • za ofiarowane kwiaty i dekorację kościoła konkretnym Rodzinom,
    • dziewczynkom, które sypały kwiatki,
    • asyście, którą pełnili Strażacy,
    • wszystkim, którzy wyrazili swoją wiarę publicznie i udekorowali swoje domy,
    • wszystkim Parafianom, Pielgrzymom i Gościom, którzy mieli odwagę i dali tym wyraz swojej wiary uczestnicząc w Mszach św. jak i Sumie Odpustowej,
    • wszystkim za ofiarowane dary i jakąkolwiek pomoc w przygotowaniu uroczystości odpustowych,
  2. Moi Drodzy, przeżywamy Wszyscy bardzo trudny czas nowego doświadczenia, którego nikt się nie spodziewał, ale to doświadczenie ma wielką wartość, gdyż pokazuje jasno w myśl przysłowia „prawdziwych Przyjaciół poznaje się w biedzie” na kogo naprawdę można liczyć. Bardzo mi przykro, ale jest to nieukrywana prawda, że wielu z tych, o których do tej pory byłem przekonany, że nie zawiodą – niestety zawiedli i może ze strachu pochowali się gdzieś w kątach, zapraszam jednak, mimo to do odwagi i powrotu do Kościoła i Pana Boga. Cieszy natomiast bardzo, że wielu z Was, ma silną wiarę i odwagę i w Waszej nieugiętości można na Was ciągle liczyć i za tą bardzo budującą postawę Wszystkim Wam dziękuję.
  3. W środę tradycyjnie zapraszam na nowennę i Mszę św. o godz. 19.00. Natomiast wspólna modlitwa różańcowa wraz z wymieniankami za naszych bliskich zmarłych o godz. 18.30.
    • w środę na nowennę i Mszę św. zapraszam wszystkich uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Podczas Mszy św. pragnę poświęcić pierwszakom tornistry.
    • również w środę po Mszy św. na godz. 20.00. zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku nie były jeszcze u Pierwszej Komunii Św. w celu ustalenia terminu Komunii św.
  4. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi z pomocą:
    • za ofiary przelewane na konto parafialne,
    • za ofiary wrzucane do skarbonek i składane w kościele,
    • trwają prace remontowe przy renowacji elewacji – szczególnie dziękuję za ofiary składane na ten cel,
    • za systematyczne prace przy utrzymaniu zieleni wokół kościoła,
    • w minionym tygodniu trwały prace konserwatorskie przy organach,
    • dziękuję za nowe okno nad chórem i odnowione drzwi do kościoła oraz za okno na zakrystią,
    • za odpowiedzialność, zrozumienie i dyscyplinę w przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych,
    • za pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, na których mogę liczyć i mi w tym pomagają. W tym tygodniu proszę o pomoc Panie i Panów w piątek o godz. 20.00.

Z A P O W I E D Z I

Migacz Daniel st. wol. parafia Sobota