XXX Niedziela zwykła 25.10.2020 r.

1. Trwa miesiąc październik czas modlitwy różańcowej. W tym szczególnym doświadczeniu zapraszam Wszystkich do gorliwej modlitwy różańcowej w tych ostatnich dniach października.
    Modlitwa różańcowa codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 !!!
  2. W najbliższą niedzielę 01.11.2020 r. przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o godz.: 7.30; 9.00 11.00.
  3. Msze św. w Dzień Zaduszny /poniedziałek 02.11.2020 r./ o godz.: 10.00; 18.00; 20.00.
  4. W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 12.00 – 24.00 można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko jeden raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzi się tego dnia kościół i zmówi Ojcze Nasz i Wierzę w Boga.
  5. Natomiast w dniach od 1 do 8 listopada, można codziennie uzyskać odpust zupełny, dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust uzyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz parafialny i pomodli się w intencji zmarłych.
    Warunkami uzyskania odpustu są:

• stan łaski uświęcającej
    • przyjęcie komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza
    • brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu
    • dowolna modlitwa w wyznaczonych intencjach przez Ojca Św.
  6. Msza św. transmitowana jest z naszej świątyni parafialnej do odwołania w każdą niedzielę o godz. 11.00.
  7. Pół godziny przed każdą Mszą św. różaniec z wymieniankami.
    • obecna sytuacja nie przeszkadza, by tym gorliwiej modlić się na naszych bliskich zmarłych, okazując w ten sposób szczególną miłość do Nich. Zachęcam w sposób szczególny Wszystkich do tej modlitwy,
    • kartki na wymienianki wyłożone są z tyłu kościoła,
    • wymienianki można również w obecnej sytuacji przekazywać drogą poczty internetowej na adres parafii: parafiasobota@wp.pl
  8. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać i sprawdzić na facebooku oraz na stronie internetowej parafii Sobota: www.sanktuariumsobota.pl
  9. Polecam kontakt biura parafialnego na stronie internetowej parafii wraz z kontaktem telefonicznym, co ułatwia wzajemny kontakt.
  10. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w tym trudnym czasie spieszą mi z pomocą:
    • Za ofiary przelewane szczególnie w tym czasie na konto parafialne.
    • Za wszelką pomoc przy różnych pracach dodatkowych związanych z pracami remontowymi.
    • Za ofiary wrzucane do skarbonek w kościele.
    • Trwają prace remontowe przy renowacji elewacji – szczególnie dziękuję za ofiary składane na ten cel.
    • Za systematyczne prace przy zieleni wokół kościoła.
    • Za odpowiedzialność, zrozumienie i dyscyplinę w przestrzeganiu obowiązujących zasad sanitarnych.
    • Za pomoc w gruntownym sprzątaniu kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję.
      W tym tygodniu proszę o pomoc w piątek o godz. 20.00.
  11. W tym tygodniu z soboty na niedzielę przypada zmiana czasu z letniego na zimowy. W związku z tym Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Również Msza św. jako niedzielna w sobotę o godz. 18.00.
  12. W minionym tygodniu Pan odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp.
    • Janinę Machoj ze Złotnik. Pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu parafialnym.
    • Barbarę Przybylak z Pawłowic. Pogrzeb w najbliższy wtorek o godz. 12.00.
      Polecam Je Miłosiernemu Panu.