Złote myśli – 03.01.2021 r. – Światło Życia.

Jest tylko jedna rzecz, dzięki której wszystkie inne w naszym życiu mają sens: życie. Pan Bóg w swojej miłości daje nam ten największy dar – dar życia. Czasem mamy pretensje do Pana Boga, że to nasze życie doczesne nie jest takie jak sobie zaplanowaliśmy, jak sobie wyobraziliśmy, jak byśmy chcieli, tylko Moi Kochani musimy pamiętać, że nie o dar tego życia doczesnego i nie o sukcesy tego życia doczesnego Pan Bóg się z nami umówił. On dał nam życie. Mając życie, możemy mieć ciągle wszystko.
*fragm. kazania ks. Proboszcz K. Andrzejewski z dnia 03.01.2021 r.

W Nim było życie – czy w Twojej rzeczywistości, codzienności jest Bóg? Bo jeśli nie ma w niej Boga, to trudno spodziewać się, by Twoje istnienie tu na ziemi miało w sobie życie.

a życie było światłością ludzi
– jeśli Twoje bycie tu na ziemi jest tylko istnieniem i nie ma w nim życia – Boga, to zapewne ciągle odczuwasz niepokój, strach o to co posiadasz, o jutro, skupiasz się na nieustannym gromadzeniu dóbr, wydaje Ci się, że nikt Cię nie rozumie. Może wpuścisz do swojego istnienia tu na ziemi Boga i zaczniesz żyć? Wtedy Pan będzie mógł rozświetlić to Twoje bycie tutaj, wlać nadzieję do Twojego serca, pokaże Ci drogę, którą warto iść, by tej światłości nie stracić.

a światłość w ciemności świeci – warto iść z Bogiem, naprawdę warto, szczególnie, że tych ciemnych chwil obecna rzeczywistość nam nie żałuje. A Chrystus wszystkie te ciemności chce Ci rozświetlać. W końcu po to przyszedł na świat. Dla Ciebie! Żeby w Twoim życiu była światłość!

ciemność jej nie ogarnęła – ta światłość jest tak potężna, że żadna ciemność jej nie pokona. Jest tylko jeden warunek, by trwać w światłości Boga – przyjąć Jego Słowo, przyjąć Chrystusa.
Wszystkim tym, którzy Je (Słowo) przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

Nie ma chyba nic piękniejszego i nic wspanialszego dla dziecka, gdy ojciec i matka otwarcie przyznają się do niego. Kiedy kochają je pomimo wszystko, od początku do końca, nie dlatego że jest mądre, ładne czy posłuszne, ale dlatego że jest ICH DZIECKIEM.

Tak samo Bóg – zaprasza Cię do Swojej rodziny.
Chce w Twoje istnienie tchnąć życie.
Chce Ci rozświetlać ciemności codzienności.
Chce Cię ochraniać i umacniać.
Chce być Twoim Ojcem. 

A co Ty na to?