Złote myśli – 24.01.2021 r. – Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami

Powołanie. Każdy z nas powinien być tam, gdzie być powinien, bo tylko wtedy wszystko co robi będzie miało sens i nie tylko tego człowieka będzie to satysfakcjonowało, ale też przyniesie wiele dobra innym.

“Pan Bóg powołuje każdego z nas na swój sposób. Każdy z nas jest niepowtarzalny i każdy z nas tworzy inną historię. Tylko, żeby tej historii nie zaprzepaścić”.

“My pewne rzeczy spisujemy na straty i wiemy lepiej.”

“Mamy taki dystans: Ja Ciebie Panie Boże kocham, ale nie dzisiaj.”

“Szukamy czasem niesamowitych zjawisk, cudów i nie wiadomo jeszcze czego. A bywa tak, że cuda dzieją się obok nas, tylko my ich nie dostrzegamyA nie dostrzegamy ich dlatego,  że nie chodzimy Jego ścieżkami i nie pełnimy Jego woli, ale swoją.”

Boże, kieruj moim życiem według Twego upodobania. Naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Nie moimi, nie według mojego widzimisię, ale Twoimi ścieżkami.”

“To nie znaczy, że nasze życie się odmieni i będziemy szczęśliwi, jakbyśmy wygrali milion na loterii. Pan Bóg nie przychodzi spełnić naszych zachcianek i oczekiwań, ale wprowadzić w świat Boży, wieczny.”

“Można jak ta młodzież z opowieści siedzieć cały czas w pokoju i pić, ale można też wyjść, można się trochę powspinać. Będzie to kosztowało potu i może się to wszystko skomplikuje, i będzie o wiele mniej przyjemniej, niż w tym pokoju uciech ziemskich… Ale jak już się wejdzie, jaki widok, jaka perspektywa… Niesamowite.”

Powyżej fragm. kazania ks. Proboszcza K. Andrzejewskiego z dnia 24.01.2021 r.