VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022r.

1. Wszystkie informacje o bieżących sprawach parafii można zawsze przeczytać i sprawdzić na facebooku oraz na stronie internetowej parafii Sobota: sanktuariumsobota.pl
Polecam kontakt do biura parafialnego: tel. 61 814 52 84
email: parafiasobota@wp.pl

Bardzo proszę o pozostawienie kontaktu telefonicznego, co ułatwi nasz wspólny kontakt. Bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie.
2. CO NIEDZIELĘ JEST TRANSMISJA MSZY ŚW. NA PARKINGU, O GODZ. 11.00. TAK, ABY WSZYSCY MOGLI BEZPIECZNIE WYWIĄZAĆ SIĘ Z PODSTAWOWEGO OBOWIĄZKU KATOLIKA I UCZESTNICZYĆ W NIEDZIELNEJ EUCHARYSTII !!!!
JEST DOSTĘPNA BEZPOŚREDNIA TRANSMISJA Z NASZEGO KOŚCIOŁA
– 24 GODZ. NA DOBĘ.
WYSTARCZY wejść na stronę internetową naszej parafii i wybrać z menu TRANSMISJA.
/ lub gdy nie działa na wersję następną /
PRAGNĘ PRZYPOMNIEĆ, ŻE W OBECNEJ SYTUACJI, ZE MSZY ŚW. NIEDZIELENEJ
ZWOLNIONE SĄ TYLKO OSOBY, KTÓRE SĄ CHORE, LUB ZNAJDUJĄ SIE SIĘ
NA KWARANTANNIE.
3. W tym tygodniu wchodzimy w kolejne doświadczenie, którym jest WIELKI POST. To czas dany nam jako propozycja nawrócenia i pokuty. Ten szczególny czas pokazuje nam bardziej niż kiedykolwiek, wobec zaistniałej sytuacji czasów, w którym przyszło nam żyć, z jednej strony bezradność patrząc po ludzku i tryumfu śmierci, której tak wielu się domaga nawet w świetle prawa, i wszelkie zagrożenia wraz z widmem tragicznej wojny.
Wobec tych współczesnych nam doświadczeń, Wszyscy pragniemy uświadomić sobie, co zresztą podsuwa nam historia życia, że ciągle kochający Nas Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i żył. Tę nadzieję po raz kolejny przynoszą nam zbliżające się święta Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to kolejna propozycja i zaproszenie dla wszystkich z Nas, również tych, którzy się pogubili i odeszli od Pana Boga. Warto skorzystać z tego kolejnego zaproszenia, może ostatniego w historii mojego życia.
Zapraszam więc Wszystkich na prosty gest znaku nawrócenia i pojednania, również wobec tych wszystkich, którzy dzisiaj dopuszczają się bluźnierstw wobec Bożej Miłości, przez gest posypania popiołem, jako znak przeproszenia za swoje grzechy i całego świata.

MSZE ŚW. Z POSYPANIEM POPIOŁEM W NAJBLIŻSZĄ ŚRODĘ O GODZ:
10.00; 16.00; 18.00; 20.00
/ PRZED KOŚĆIOŁEM ZBIÓRKA DO PUSZEK NA POTRZEBUJĄCYCH/

Czas WIELKIEGO POSTU to nabożeństwa pasyjne.
Zapraszam na:
DROGA KRZYŻOWA W KAŻDY PIĄTEK O GODZ. 17.30.
GORZKIE ŻALE W POŁĄCZENIU ZE MSZĄ ŚW.
W KAŻDĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU O GODZ. 16.00.
PO GORZKICH ŻALACH MSZA ŚW.

Czas Wielkiego Postu jest również czasem składania daniny diecezjalnej, z którego wywiązuje się każda parafia. Zdaję sobie sprawę, że w tym roku wobec różnych trudności i inflacji jest to dla Waszych budżetów rodzinnych również spore wyzwanie. Wierzę jednak, znam już Wasze ofiarne serca, że znowu mogę jak co roku liczyć na Wasze finansowe wsparcie. Już dzisiaj Wszystkim za zrozumienie i ofiarne serce, zarówno dotyczące daniny diecezjalnej jak i spłacenia długu parafialnego za ostatni etap prac remontowych serdecznie dziękuję. Koperty na ten cel wyłożone są z tyłu kościoła. Powyższe zobowiązanie można również dokonać przez konto parafialne.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy PIĄTEK MIESIĄCA.
Okazja do spowiedzi w najbliższy piątek od godz. 16.00. – 17.30.
Droga Krzyżowa o godz. 17.30.
Msza św. z koronką do MB o godz. 18.00.
8. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy spieszą ze swoją życzliwością i pomocą:
– Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele – OSTATNIE ROZLICZENIE FINANSOWE ZA OKRES 3 MIESIĘCY: listopad, grudzień, styczeń 2021/22 DOSTĘPNE JEST NA STRONIE INTERNETOWEJ !!!
– Za ofiary składane na spłacenie DŁUGU – kolejnego i ostatniego etapu prac remontowych !!!
– Za ofiary składane do skarbonek lub na konto na ogrzewanie kościoła.
– Za ofiary składane z racji daniny diecezjalnej
– Za posprzątanie kościoła.
– Wszystkim, którzy wspierają swoją parafię w jakikolwiek sposób – serdecznie dziękuję.
9. Z A P O W I E D Z I
Kozłowska Anna st. wol. parafia Sobota