XX NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2023r.

1. W środę zapraszam tradycyjnie na nowennę.
2. Zbliża się miesiąc wrzesień a z nim nowy rok szkolny i katechetyczny.
W związku z wieloma zagrożeniami i tym co się dzieje w naszej przestrzeni społecznej, w trosce o poważne traktowanie wychowania chrześcijańskiego naszych dzieci, podejmuję jako proboszcz sumienne i odpowiedzialne przygotowanie do przyjęcia każdego sakramentu, jako wprowadzenie w dojrzałe życie chrześcijańskie, szczególnie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, czyli bierzmowania, oraz przygotowania dzieci do pierwszej komunii świętej.
W związku z tym na stronie internetowej parafii zostaje zamieszczony jasny i czytelny informator katechetyczny dla Rodziców zainteresowanych tym faktem.
 3. Przed nami zbliżają się największe uroczystości w naszej wspólnocie parafialnej, którym będzie ODPUST PARAFIALNY, który przypada w tym roku w drugą niedzielę tj. 10 września.
W związku z tym:

• Dzisiaj przed kościołem można już otrzymać dokładny program uroczystości odpustowych wraz z rekolekcjami przed odpustem, by zaplanować sobie czas i uczestniczyć w tym czasie łaski.
  • Wszelkie informacje dostępne są też już na stronach internetowych parafii
  • Z tyłu kościoła są też już wyłożone kartki na wymienianki za naszych bliskich zmarłych, których polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu przez cały miesiąc wrzesień z racji odpustu.
  • Już dzisiaj zwracam się i proszę Was Wszystkich parafian o wszelką życzliwość i pomoc w przygotowaniu tych największych uroczystości w naszej wspólnocie parafialnej.
4. Bardzo serdecznie pragnę podziękować WSZYSTKIM, którzy spieszą mi ze swoją życzliwością i wszelką pomocą oraz ofiarnością:

• Za ofiary przelewane na konto parafialne i składane w kościele.
  • Za prace przy zieleni wokół kościoła.
5. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarowane kwiaty.
Proszę by w tym tygodniu o czystość i estetykę naszej świątyni zadbali mieszkańcy

ZŁOTKOWA z ulic:

LIPOWEJ: Pp: Śpiewak, Ryder, Chudy, Zaworscy, Skorupka, Jezierscy